Dezinfikátor vzduchu a vířička Eliturbo UV-Light®

UV-C technologie – 254nm

Jedná se o inovativní zařízení řady ELITURBO, inteligentní, Ekologické a multifunkční.
SNIŽUJE BAKTERIÁLNÍ A VIROVOU ZÁTĚŽ PŮSOBÍCÍ V OVZDUŠÍ PRŮMYSLOVÝCH, OBČANSKÝCH, OBCHODNÍCH A SPORTOVNÍCH PROSTŘEDÍCH, KDEKOLIV JSOU LIDÉ

JAK ELITURBO UV-LIGHT® PRACUJE

ELITURBO UV-LIGHT® využívá technologii ultrafialového záření s krátkou vlnovou délkou, nazývanou UV-C, ke snížení bakteriální a virové zátěže přítomné ve vzduchu. Díky exkluzivnímu stínícímu a ochrannému systému UV-C může ELITURBO UV-LIGHT® běžet 24 hodin denně i za přítomnosti lidí. Během nočního provozu je v nepřítomnosti lidí dokončena neutralizace bakterií a virů a okolní vzduch bude dezinfikován na další den.

 ELITURBO UV-LIGHT® využívá speciální proces dezinfekce a větrání k ošetření okolního vzduchu. Vzduch prochází germicidní komorou, kde je bombardován více směrovým UV-C zářením schopným dosáhnout a neutralizovat přítomné patogeny. Dezinfikovaný vzduch se vrací do životního prostředí všemi směry, aby se dosáhlo jednotného mikroklimatu v místnosti. Na rozdíl od jiných zařízení, která ozařují prostředí v jednom směru, exkluzivní tvar ELITURBO UV-LIGHT® s kruhovými deflektory umožňuje upravovat vzduch v rozmezí až 360° a dezinfikovat tak celý zapojený objem. Větrání je měkké a tiché.

VÝHODY ELITURBO UV-LIGHT

Navrženo pro použití v uzavřených prostorech, dokonce i za přítomnosti lidí

Vysoká ultrafialová účinnost

Ochrana před vystavením zdrojů UV-C

Germicidní účinek pro neutralizaci virů a bakterií

Snížení povrchové kontaminace

Nahrazuje použití chemických sprejů v ovzduší

Bez ozónu

Testované a certifikované materiály zařízení

Nepřetržitý provoz

Snadná instalace

KDE LEZE ELITURBO UV-LIGHT® POUŽÍT

OBČANSKÉ A OBCHODNÍ PROSTORY

KANCELÁŘE, BARY, RESTAURACE, OBCHODY, ZASEDACÍ MÍSTNOSTI, KANTÝNY, ŠKOLY, TĚLOCVIČNY, KINA, DIVADLA, VÝSTAVY.

PRŮMYSLOVÉ PROSTORY

WORKSHOPY, SKLADY, ŠATNY, JEDNACÍ SÁLY, KANTÝNY, BĚŽNÉ PROSTORY.

ZEMĚDĚLSKÉ PROSTŘEDÍ

SKLADY, SKLENÍKY, BUDOVY PRO ZVÍŘATA.

ZDRAVOTNÍ A ZDRAVOTNICKÉ PROSTŘEDÍ

NEMOCNICE, KLINIKY, LÉKAŘSKÉ KANCELÁŘE, VÝZKUMNÉ LABORATOŘE, LÉKÁRNY.

Jak instalovat Eliturbo UV-Light®

Instalace je velmi jednoduchá. ELITURBO UV-LIGHT® je lehký a lze jej pověsit na strop místnosti, nejméně ve výšce 2,5 m od podlahy. Vyžaduje připojení k el. napájení a vypínač ON/OFF. Vypněte ELITURBO UV-LIGHT® v případě údržby výrobku a dalších prací ve výšce ve stejné místnosti.

VÝHODY UV-C TECHNOLOGIE

Od slunce po umělé lampy je UV záření schopné zabíjet koronavirus Sars-CoV-2. Ultrafialové světlo s krátkou vlnovou délkou neboli UV-C záření je velmi účinné při neutralizaci nového koronaviru. UV-C světlo má obvykle vlnovou délku 254 nanometrů neboli 254 miliardtin metru a jeho germicidní síla na bakterie a viry je dobře známá, což je vlastnost díky své schopnosti rozbít molekulární vazby DNA a RNA, které tyto mikroorganismy tvoří. Několik systémů založených na UV-C světle se již používá k dezinfekci prostředí a povrchů v nemocnicích a na veřejných místech. „Vysokou germicidní sílu“ ultrafialového světla prokázali italští vědci ze Státní univerzity v Miláně a Národního onkologického institutu. Americká společnost pro vytápění, chlazení a klimatizaci (ASHRAE) doporučuje ultrafialové germicidní ozařování jako strategii pro řešení přenosu choroby COVID-19 (ASHRAE 2020).

Co je UV-záření?

Světlo je tvořeno viditelným zářením, infračerveným zářením a ultrafialovým zářením. Ultrafialové záření (neviditelné) je klasifikováno na: Světlo je tvořeno viditelným zářením, infračerveným zářením a ultrafialovým zářením. Ultrafialové záření (neviditelné) je klasifikováno na:

  • UV – A (opalovací vlastnosti)
  • UV – B (terapeutické vlastnosti)U
  • V – C (germicidní vlastnosti)

UV-C světlo eliminuje bakterie, viry, houby, spory, plísně a roztoče tím, že ničí jejich DNA a inhibuje jejich množení a proliferaci. Technologie UV-C je fyzikální dezinfekční metoda s vynikajícím poměrem nákladů a přínosů, je ekologická a na rozdíl od chemických látek působí proti všem mikroorganismům bez vytváření odolnosti.

TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY

MODEL Eliturbo UV-Light® UVL100
Technická data  
PříkonW90
Elektrické napájeníV220-240
Elektrický proudA0,3
FrekvenceHz50 / 60
Typ ventilátoru Axiální
Průtok vzduchum3/h100
Úroveň hluku (Lp)db(A)35
Stupeň el. krytíIP20
Rozměry  
Průměrmm680
Výškamm260
VáhaKg10
Povrchová úprava Práškové lakování
Dezinfekce  
UV-C lampyW2 × 36 W
Životnost lamphod.≤ 9000
Vyzařovaný výkonW21,6
Provozní objem a pokrytá plocha100 m3 – 40 m2
Kategorie emise záření (UNI EN 12198-1/2009)2

Stávající realizace

Kontaktujte nás

PaPP, spol. s r.o.

Za Tratí 1154

686 01 Uherské Hradiště

Email

pappuh@pappuh.cz

Telefon

+420 572 551 360