Stavební společnost PaPP realizovala od července 2013 do září 2015, postupně ve čtyřech etapách, rekonstrukci fasády uherskohradišťské základní školy Unesco. Jedná se o významný objekt umístěný v městské památkové zóně. Protože je stavba z roku 1912-13 cenným dokladem architektury geometrické moderny prvních desetiletí 20. století, bylo nutné k rekonstrukci přistoupit citlivě a v souladu s historickými technologiemi výstavby.

Nová omítka je proto replikou originální strukturované omítky z roku 2013, a to jak svým složením a způsobem provedení, tak také vizuálním výrazem. Součástí rekonstrukce byla i výměna oken, restaurování vstupních dveří restaurátorské práce na kamenných prvcích a rekonstrukce velké terasy v átriu. Provedení rekonstrukce zaujalo hodnotitele soutěže Stavba roku Zlínského kraje natolik, že jí udělili čestné uznání.

„Naše firma se kromě standardní výstavby občanských a průmyslových staveb specializuje i na rekonstrukce historických objektů. Jen v rámci Uherského Hradiště jsme již realizovali zhruba desítku projektů, které prokázaly, že ctíme historické památky a umíme k nim citlivě přistoupit. Z ocenění máme velkou radost a děkujeme za spolupráci všem partnerům, kteří se na projektu rovněž podíleli,“ uvedl Milan Vaďura, generální ředitel společnosti PaPP.

Více informací o oceněné stavbě naleznete zde.

17. června 2016