Stavební společnost PaPP se podílela na realizaci stavby coby generální dodavatel. Investorem byla společnost BD Sensors, na projekčních pracích se podílel Ing. Karel Mareček, Atelier König a Ing. Radim Hubáček.

Výstavba tohoto zajímavého objektu s doškovou střechou proběhla během 16  měsíců – od června 2014 do září 2015. Investice ve výši 54 milionů se vyplatila – již od svého otevření láká Centrum slováckých tradic návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. Mohou zde získat nejen znalosti z historie Velkomoravské říše a dějin výroby a zpracování vína a destilátů, ale i nasát atmosféru moravské tradice a ochutnat místní produkty.

Budova Centra slováckých tradic je umístěna vedle stávajícího hotelu Skanzen. Oba objekty jsou komunikačně propojeny spojovací chodbou v suterénu objektu, ve kterém je stálá výstava vín – 64 druhů, a také vína z jiných vinařských podoblastí. Kromě pálenice se dvěmi různými technologiemi výroby je zde také sušárna ovoce.

„Děkujeme všem partnerům, kteří se spolu s námi na projektu podíleli! Společně jsme odvedli dobrou práci, což potvrdila i odborná komise soutěže Stavba roku Zlínského kraje,“ uvedl Milan Vaďura, generální ředitel společnosti PaPP.

Více informací o architektonickém a konstrukčním řešení stavby najdete zde.

17. června 2016